Klubbens tävlingsekipage

Här presenterar vi stolt klubbens aktiva tävlingsekipage

Är du medlem och aktiv inom någon tävlingsgren? Fyll i formuläret så publiceras dina meriter inom kort.

Elin Albertsson & Olle


Namn: Leringens Hacke ”Olle”
Födelsedatum: 2011-07-03
Ras: Nova scotia duck tolling retriever

  • Rallylydnad
  • Nose work

Resultat

Martina Rosendahl & Kahn

Foto på Martina Rosendahl och Kahn
Namn: Äventyrs Marquis Kahn ”Kahn”
Födelsedatum: 2012-08-20
Ras: Tysk spets/Kleinspitz

  • Agility
  • Utställning

Resultat

Ann Christin ”Anki” Kyhlström & Totte

Anki och Totte
Namn: Totte
Ras: Labrador/Border collie
Född: 2015-03-06

  • Rallylydnad

Johanna Sällström & Signe

Foto på Johanna Sällström & Signe
Namn: Norrbygårdens Chelsea ”Signe”
Ras: Pudel, stor
Född: 2015-03-24

  • Agility

Resultat

Lotta Buczkowski & Oskar

Foto på Lotta Buczkowski & Oskar
Namn: Fozasos Rambler ”Oskar”
Ras:
Född: 2015-05-14

  • Nose work

Resultat

Elisabet Lyckhammar med Ella & Sati

Elisabeth Lyckhammar och Ella
Namn: Wild-Berry-Ella De Mafalda’s ”Ella”Hunden Sati
Ras: Border collie
Född: 2012-02-04

  • Agility

Namn: Sati
Ras: Långhårig schäfer
Född: 2007-06-06

  • Agility
  • Lydnad

Resultat

Susanne Hägerstrand & Fanta

Susanne Hägerstrand och Fanta
Namn: Kristallrosen Fantasia ”Fanta”
Ras: Cavalier king charles spaniel
Född: 2011-09-08

  • Agility

Resultat

Kim Backlund & Ribbe

Kim Backlund & RibbeNamn: Blue wingfire’s Rib-Rub ”Ribbe”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2014-07-04

  • Rallylydnad
  • Lydnad
  • Brukslydnad

Resultat

Hanna Gustafsson & Diva

Hanna bakom Diva

Namn: Diva
Ras: Ej stambokförd
Född: 2009-10-16

  • Agility

Resultat

Sabine Broscheit & Coda

Sabine Broscheit och Coda

Namn: Caradees’s Lightning ”Coda”
Ras: Australian shepherd
Född: 2016-02-23

  • Agility

Resultat

Lotta Claesson med Kelvin & Wilma

Namn: Fire’n Ice Magic Rhythm ”Kelvin”
Ras: Engelsk springer spaniel
Född: 2014-09-27

  • Rallylydnad
  • Utställning

Namn: Fire’n Ice Rhythm Divine ”Wilma”
Ras: Engelsk springer spaniel
Född: 2010-07-02

  • Rallylydnad
  • Utställning

Resultat

Jenny Herlitz med ILO & Toonie

Namn: Shellrik’s Wonderful Willow ”ILO”
Ras: Shetland sheepdog
Född: 2011-06-23

  • Agility
  • Nose work

Namn: Shellrik’s Just a Pearl ”Toonie”
Ras: Shetland sheepdog
Född: 2013-11-23

  • Agility
  • Nose work

Resultat

Frida Wallin & Juni

Namn: Juni
Ras: Ej stambokförd
Född: 2010-11-05

  • Agility

Resultat

Kathe Lindell med River, Jayson & Phoenix

Namn: Lejonluf’s Men In Black ”River”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2009-07-08

  • Agility
  • Rallylydnad

Namn: Colorado Canyon From Las Vegas Excellens Vivarium ”Jayson”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2013-10-25

  • Agility
  • Rallylydnad

Namn: Olf Ze Zlate Hvezdy ”Phoenix”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2016-11-29

  • Agility
  • Rallylydnad
  • Utställning

Resultat kommer snart

Rebecka Johansson med Pepsi & Polly

Namn: Tiwedas Asti Martina ”Pepsi”
Ras: Welsh Corgi cardigan
Född: 2013-05-27

  • Agility
  • Rallylydnad
  • Utställning

Namn: Lejonluf’s Simply The Best ”Polly”
Ras: Welsh Corgi cardigan
Född: 2016-07-31

  • Utställning

Resultat

Lena Nilsson & Hilmer

Namn: Mellvin’s Fantastic Hilmer
Ras: Russkaya Tsvetnaya Bolonka
Född: 2010-11-27

  • Utställning

Resultat